Sheffield Greyhound Racing Form

Go To:
19:30
19:45
20:00
20:15
20:30
20:45
21:00
21:15
21:30
21:45
22:00
22:15
22:30
19:30 Sheffield
Race 1, A2 500 m
Prizes: 1st £125, Others £45 Race Total £350
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Soberano Skye Form: 31243 29.43 J D Davy Mr A W Thorpe , Mrs L Thorpe
SP
2
Camp Rocky Form: 44652 29.25 J M Walton Mrs M Richardson
SP
3
Lightfoot Jones Form: 42211 29.27 J D Davy Connor And The Gents
SP
4
Sharpys Jimmy Form: 34445 29.32 J Sharp Mr J Sharp
SP
5
Tricky Bojangles Form: 34166 29.16 R Holt Mr R Holt
SP
6
Zip Downunder Form: 26611 29.28 J R Smith Mr J R Smith
SP
WATCH LIVE ONLINE
19:45 Sheffield
Race 2, D2 280 m
Prizes: 1st £85, Others £35 Race Total £260
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Cavan Chief Form: 31264 16.45 P D Sanderson Mr J Crownshaw
SP
2
Yahoo Sonia Form: TT5T4 16.46 J D Davy Mr R Bly
SP
3
Fearsome Diva Form: TTT 16.41 J A Marriott Joy Of Six Syndicate
SP
4
On Demand Form: 32151 16.38 J R Smith Mr J R Smith
SP
5
Peekaboo Connor Form: T6T33 16.25 J M Lowe Miss J M Lowe
SP
6
Yahoo Eddie Form: 66432 16.18 D A O'brien Mrs J Melbourne
SP
WATCH LIVE ONLINE
20:00 Sheffield
Race 3, A7 500 m
Prizes: 1st £90, Others £35 Race Total £265
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Suirview Justin Form: 2TTTT 30.21 M Dobson Miss V L Dobson
SP
2
Inca Jewel Form: 435T6 30.09 P Barlow Mr P Barlow , Mr D G Parker
SP
3
Ballinlough Bolt Form: TTTTT 30.14 T Bedford Dandocarolsarahsam
SP
4
Coney From Cairo Form: T3624 30.34 J R Smith Mr M Hutchings , Mr D A O'brien
SP
5
Harper Of Hearts Form: 46544 30.19 T Bedford Mr H R Bodkin , Miss P Tumaob
SP
6
Loskeran Zebo Form: TTTTT 30.56 M Dobson Miss V L Dobson
SP
WATCH LIVE ONLINE
20:15 Sheffield
Race 4, HP 500 m
Prizes: 1st £110, Others £35 Race Total £285
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
La Lanza Form: 365T6 30.52 P Betts Mr R Ball
SP
2
Itz Eleanor Form: 53412 30.57 T Bedford Mr J C Leake
SP
3
Scarlets Dancer Form: TTT63 30.02 D T Gomersall Mr D Heritage
SP
4
Viking Leanne Form: 35445 29.65 D T Gomersall The Viking Jack Pack
SP
5
Stepaside Lucas Form: 46514 29.99 J R Smith Mrs K Smith
SP
6
Droopys Blush Form: TT641 30.19 J R Smith Mr J R Smith
SP
WATCH LIVE ONLINE
20:30 Sheffield
Race 5, A3 500 m
Prizes: 1st £115, Others £35 Race Total £255
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Sharpys Mustard Form: 41T54 29.27 J Sharp Mr J Sharp
SP
2
Neamstown Rita Form: 65243 29.36 J R Smith Mr J Gordon
SP
3
Frolicandfun Form: 3T465 29.54 S Naylor Mr S Naylor
SP
4
Lets Boogie Form: 11542 29.29 D T Gomersall Mr D T Gomersall
SP
5
Fearsome Encore Form: 31212 29.32 J A Marriott The Vegas Five
SP
WATCH LIVE ONLINE
20:45 Sheffield
Race 6, D2 280 m
Prizes: 1st £85, Others £35 Race Total £260
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Carolina Reaper Form: TTTT2 16.48 J M Lowe Mr J Marriott , Mrs S Marriott
SP
2
Coney Calyx Form: 65T6T 16.38 D A O'brien Coney Racing Club
SP
3
Sullane Flash Form: TT455 16.44 P D Sanderson Mr P D Sanderson
SP
4
Jacks Topgun Form: 12325 16.40 J M Walton Mr J M Walton
SP
5
Longrange Silver Form: 51612 16.38 J Sharp Mr J Sharp
SP
6
Danesrath Mist Form: 14T43 16.42 K M Grayson Bodges Boys
SP
WATCH LIVE ONLINE
21:00 Sheffield
Race 7, A8 500 m
Prizes: 1st £85, Others £35 Race Total £260
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Some Team Form: 44424 30.35 T Bedford Mr E Armstrong
SP
2
Sandyhill Cassie Form: TT322 30.19 J R Smith Mr J R Smith
SP
3
Hillcroft Cain Form: 52455 30.11 M Cutler Mr A Cutler
SP
4
Jeffys Bob Form: 52445 30.01 T Bedford Dtt Deliveries Ltd
SP
5
Highview Avril Form: 54645 30.42 J M Walton Mr J M Walton
SP
6
Sharp Response Form: 65535 30.05 J R Smith Mr J R Smith
SP
WATCH LIVE ONLINE
21:15 Sheffield
Race 8, D4 280 m
Prizes: 1st £75, Others £35 Race Total £250
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Snug Presley Form: 16TT6 16.82 M Cutler Mrs D M Bailey
SP
2
Twooutofthree Form: 23612 16.79 T Bedford Mr D Corcoran
SP
3
Bonniesdilydily Form: 2T245 16.77 P Betts Mr J E Gervis
SP
4
Stepaside Jet Form: TTT42 16.75 J R Smith Mrs K Smith
SP
5
Inca Sapphire Form: 245T2 16.54 P Barlow Mr P Barlow , Mr D G Parker
SP
6
Head Iton Ibbo Form: 6T441 16.81 J R Smith Head It On Syndicate
SP
WATCH LIVE ONLINE
21:30 Sheffield
Race 9, A6 500 m
Prizes: 1st £95, Others £35 Race Total £270
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Trickys Fantasy Form: 35335 29.90 R Holt Ms L Walters
SP
2
Peekaboo Barney Form: 5356T 30.12 J M Lowe Miss J M Lowe , Mr D R Watson
SP
3
Live Dangerously Form: 5534T 30.24 D L Fretwell Golden Valley Caravan Park
SP
4
Unknown Flash Form: 45455 29.79 D L Fretwell Golden Valley Caravan Park
SP
5
Thinking Cap Form: 15244 29.95 P Betts Mr P Betts , Mr D Sharp
SP
6
Oh Oh Nan Form: T4235 29.88 J D Davy Mr B Hepplestone , Mr J T Hepplestone , Mrs J M Hepplestone
SP
WATCH LIVE ONLINE
21:45 Sheffield
Race 10, D3 280 m
Prizes: 1st £80, Others £35 Race Total £255
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Serious Hangover Form: 53532 16.36 J Sharp Mr J Sharp
SP
2
Coney Calypso Form: 42552 16.47 D A O'brien Coney Racing Club
SP
3
Downtown Again Form: 51656 16.40 P D Sanderson Mr P D Sanderson
SP
4
Sullane Jet Form: 26542 16.60 P D Sanderson Mr P D Sanderson
SP
5
Inca Bandit Form: 15323 16.55 P Barlow Mr P Barlow , Mr D G Parker
SP
6
Stepaside Ronnie Form: 3416T 16.57 J R Smith Mrs K Smith
SP
WATCH LIVE ONLINE
22:00 Sheffield
Race 11, A5 500 m
Prizes: 1st £105, Others £35 Race Total £280
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Lightfoot Zoe Form: T6412 29.79 J D Davy Miss H Wrigglesworth
SP
2
Poolie Benny Form: 32216 29.63 J Sharp Mr M Collins , Mr R Collins
SP
3
Jenson Form: T4444 29.65 J M Lowe Mr J Marriott , Mrs S Marriott
SP
4
Tullymurry Lara Form: 4333T 29.75 M Cutler Mr J L Norman
SP
5
Vito Murry Form: 5456T 29.50 J R Smith Mr J R Smith
SP
6
Dixies Gem Form: 166T6 29.80 J M Lowe Mr J Scott
SP
WATCH LIVE ONLINE
22:15 Sheffield
Race 12, D2 280 m
Prizes: 1st £85, Others £35 Race Total £260
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Beaming Warrior Form: 62142 16.32 J D Davy Mr M Hugill , Mr S C Webster
SP
2
Some Identity Form: 6T4TT 16.23 D A O'brien Miss K Hodson , Mrs S J Pearson
SP
3
Harton Luther Form: 54T66 16.28 S Naylor Mr S Naylor
SP
4
Barnfield Salt Form: 23421 16.35 D L Fretwell Golden Valley Caravan Park
SP
5
Peekaboo Maddie Form: 55314 16.29 J M Lowe Miss J M Lowe
SP
6
Rhoden Ralph Form: 2655T 16.21 H Grimshaw Mr H Grimshaw
SP
WATCH LIVE ONLINE
22:30 Sheffield
Race 13, A4 500 m
Prizes: 1st £110, Others £35 Race Total £250
# Runner Best Trainer / Owner PaddyPower
1
Ashgrove Lola Form: 615T3 29.78 K M Grayson Mr A Bartle , Mr M Stead , Mr N L Taylor
SP
2
Childhood Hour Form: 12326 29.57 H Grimshaw Mr H Grimshaw
SP
3
Sharpys Brave Form: 26353 29.63 J Sharp Mr J Sharp
SP
4
Daddys Sapphire Form: TT321 29.55 D A O'brien Mr M Yates
SP
5
Sharpys Jack Form: 56656 29.48 J Sharp Mr J Sharp
SP
WATCH LIVE ONLINE